facebook novafarm youtube novafarm
phone
96-124 Maków Kolonia, ul. Akacjowa 34
phone
Zadzwoń: +48 888 76 44 66
phone
logo

Stworzony z myślą o przyszłości Twojej plantacji

Prasa Massey Ferguson 1840

mf3700
mf3700

Szerokość

Łatwa obsługa na drodze i na polu. Pierwsze zalety dostrzeżesz zanim jeszcze dotrzesz na pole. Chociaż model MF 1840 wyposażono w szeroki podbieracz, dzięki konstrukcji liniowej szerokość transportowa jest niezwykle mała, co umożliwia prosty dostęp do wąskich torów i niestandardowych bram. A kiedy już dotrzesz do pola, nie trzeba ręcznie przestawiać prasy z pozycji transportowej do pozycji roboczej — wystarczy opuścić podbieracz i rozpocząć belowanie.

engine

Konstrukcja liniowa

Specjalnie zaprojektowane palce rozdzielające umieszczono spiralnie wzdłuż długości obu rotorów, aby wspomagać przesuwanie materiału . Te palce ustawiono pod kątem specjalnie, aby ograniczyć uszkodzenia słomy i zapewnić oddzielanie ziarna wysokiej jakości.

Konstrukcja krat separacyjnych klepiska umieszczonych pod dwoma rotorami gwarantuje wysoką przepustowość i niski opór plonów oraz zapobiega uszkodzeniom słomy.

>
engine

Przepływ plonów

Plony są wprowadzane do komory wstępnego prasowania, gdzie następuje wstępne uformowanie płatka, zanim zostaje on przesunięty do głównej komory. Gwarantuje to formowanie dobrze ukształtowanego balotu i ulepszanie zagęszczenia balotu, jak również zmniejszanie naprężeń elementów, co zapewnia wyższą trwałość prasy. Dzięki tłokowi z mniejszym skokiem i szybszą pracą, koncepcja wstępnie uformowanego wycinka umożliwia pracę prasy z większą wydajnością, co znacząco zmniejsza zużycie łożysk tłoka przy jednoczesnym tworzeniu większej liczby balotów.

engine

Komora prasowania OptiForm

Aby zagwarantować fantastyczny kształt balotów w każdych warunkach oraz utrzymywać spójny poziom zagęszczenia, komora prasowania jest o OptiForm 460 mm (30%) dłuższa w porównaniu do poprzedniego modelu MF 1839.

engine

Budowa supłacza

Konstrukcja supłaczy z Hesston została stworzona z myślą o niezawodnej pracy sezon po sezonie z minimalnymi problemami czy pracami konserwacyjnymi. Ich wytrzymała konstrukcja gwarantuje fantastycznie niezawodne tworzenie balotu po balocie, niezależnie od tego czy używany jest szpagat wysokiej jakości.

W modelu MF 1840 w standardzie montowany jest elektryczny wentylator supłaczy, dzięki któremu supłacz jest zawsze czysty i wolny od zanieczyszczeń gromadząch się podczas pracy.

engine

Sterowanie układem

Mały zbiornik układu hydraulicznego, pompa i regulator ciśnienia z przodu prasy belującej kontroluje ciśnienie oleju w taranach kontroli zagęszczenia.

engine

Modele

Modele Rozmiar balotu (mm) Tłok Szer. robocza podbieracza
MF 1840 356/457 100 ud./min 1900
Sprawdzone rozwiązania dla branży rolniczej. Nie czekaj i zaufaj profesjonalistom już dziś!