facebook novafarm youtube novafarm
phone
96-124 Maków Kolonia, ul. Akacjowa 34
phone
Zadzwoń: +48 888 76 44 66
phone
logo

Wydajność ponad wszystko

Prasa Massey Ferguson 2370 Ultra

mf2370
mf2370
mf2370
mf2370

Podbieracz OptiFlow

Przy o 20% większej pojemności podawania wiodący podbieracz OptiFlow gwarantuje prasie kostkującej MF 2370 Ultra HD pracę z maksymalną wydajnością.

Opracowany specjalnie z myślą o zapewnianiu równomiernego, ciągłego podawania materiału w sposób pasujący do ogromnego apetytu prasy kostkującej, podbieracz OptiFlow zapewnia również niebywałe kopiowanie gruntu dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji.

Dzięki zoptymalizowaniu dolnego przenośnika ślimakowego, zmniejszono wysokość podnoszenia. Trwałe, polipropylenowe opaski jeszcze dalej zmniejszają obciążenie, redukują hałas i można je szybko oraz łatwo wymieniać.

engine

Komora wstępnego prasowania

Kluczem do niezrównanego poziomu zagęszczenia balotów maszyn MF 2370 Ultra HD jest wiodący w branży system wstępnego prasowania. Duża kompresja wchodzącego materiału tworzy niezwykle zagęszczone irównomierne warstwy — zawsze i w każdej sytuacji.

Tłok o wysokiej pojemności rozpoczyna ten proces poprzez zebranie i przetransportowanie materiału o 14% szybciej w porównaniu do modelu MF 2270 XD do komory wstępnego prasowania. Po wypełnieniu, pracujący z wysoką prędkością tłok upychający dostarcza idealnie zbitą warstwę do komory prasowania z optymalną wydajnością.

engine

Przekładnia i koło zamachowe

<

Do zwiększenia zagęszczenia balotu o 20% w przypadku balota o wymiarach 120 cm x 90 cm wymagana jest inteligentna konstrukcja oraz najnowsze rozwiązania techniczne.

Massey Ferguson, w połączeniu z jednym z wiodących europejskich specjalistów z dziedziny przekładni opracowała nową, niezwykle silną przekładnię Ultra, która ma obsługiwać ekstremalne obciążenia wymagane do uzyskania najlepiej zagęszczonych bel.

Przekładnia krokowa obraca nowoopracowane koło zamachowe o wysokiej wydajności z prędkością 1500 obr./min, czyli o 50% szybciej niż w maszynach linii MF 2200. Pozwala to uzyskać o 130% więcej energii niż w przypadku koła zamachowego XD, co z kolei umożliwia utrzymywanie stałej prędkości oraz wysokiej jakości tworzonych balotów orazpłynnego i wydajnego działania.

engine

Tłok UltraPress

Tworzy baloty o ultrazagęszczeniu, o 20% cięższe niż standardowe ekstremalny nacisk tłoka na poziomie do 760 kN.

Oprócz zwiększenia masy i zagęszczenia balotu uzyskano również istotne zwiększenie prędkości pracy tłoka o 6,5% do 50 uderzeń na minutę, co również zwiększa możliwości i wydajność.

engine

Komora prasowania OptiForm Ultra

Stworzenie komory prasowania wystarczająco wytrzymałej i niezawodnej do codziennego tworzenia balotów o ultrawysokim zagęszczeniu w trakcie długich, wymagających sezonów wymaga najwyższych umiejętności projektowych, doświadczenia oraz niezrównanych możliwości inżynierów z Hesston.

OptiForm Ultra zapewnia wymagane zagęszczenie. Aby obsługiwać ogromne objętości, 4,0 m komora jest o 20% dłuższa niż w modelu MF 2270 XD.

Wokół komory owinięto niezwykle silny, pierścień zagęszczający o wysokiej wytrzymałości zaprojektowany specjalnie do obsługi znacznych obciążeń związanych z ustawieniami dla ultrawysokiego zagęszczenia. Ogromne tłoki zagęszczające o średnicy 178 mm (o 55% większe niż kiedykolwiek wcześniej) wywierają ekstremalny nacisk na boki i górę balotu, generując siłę tłoczącą o wartości maks. 760 kN.

engine

BaleCreate

Wszystkimi operacjami belowania łatwo steruje się za pomocą w pełni kompatybilnego z magistralą ISOBUS terminala C1000 oraz nowego, dostępnego na wyłączność w tych maszynach, interfejsu użytkownika BaleCreate.

Nowoczesny układ z możliwością wyboru wyświetlanych ekranów daje operatorowi pełną kontrolę nad urządzeniami.

Na ekranie głównym systemu BaleCreate wyświetlany jest przeglądowy widok prasy belującej, dzięki czemu operator może ustawić i monitorować szereg funkcji urządzenia. Elementy graficzne wskazują nacisk na boki tłoka, a strzałki kierują operatorów po nierównych pokosach.

engine

Modele

Modele Rozmiar balotu (mm) Podbieracz Prędkość pracy tłoka Supłacze
MF 2370 UHD 1200x900 2246 mm 50 ud./ min 6 podwójnych węzłów
Sprawdzone rozwiązania dla branży rolniczej. Nie czekaj i zaufaj profesjonalistom już dziś!