facebook novafarm youtube novafarm
phone
96-124 Maków Kolonia, ul. Akacjowa 34
phone
Zadzwoń: +48 888 76 44 66
phone
logo

Zaprojektowany z myślą o najwyższej wydajności

Massey Ferguson Activa S

Zaprojektowana z myślą o umożliwieniu rolnikom wyboru, nowa seria kombajnów Massey Ferguson Activa S jest wyposażona w funkcje gwarantujące wydajność i praktyczność. Operator uzyskał nowy, wyższy poziom komfortu w tej klasie przy jednoczesnej możliwości prostego wyboru spośród wersji wyposażenia.

mf3700
mf3700
mf3700
mf3700

Zespół Żniwny FREEFLOW

Walec zasilający Power Feed Roller (wyłącznie w wersji MCS) z przodu przenośnika pochyłego zapewnia równomierny przepływ zbiorów z przyrządu żniwnego do dalszej części przenośnika pochyłego . Rewers obrotów walca zasilającego można łatwo włączyć z kabiny.

Palce na całej szerokości przenośnika ślimakowego przyrządu żniwnego FreeFlow zwiększają przepustowość przenośnika ślimakowego, gwarantując prawidłowe i szybkie wprowadzanie plonów do przenośnika pochyłego .

engine

Zespół Żniwny Powerflow

Opcjonalny przenośnik ślimakowy do rzepaku montowany na hederze PowerFlow zwiększa przepływ materiału do podajnika pochyłego, gdy uprawa jest wysoka a przez to znacznie zwiększa wydajność. Wyposażenie do zbioru rzepaku uzupełniają dwie boczne kosy napędzane elektrycznie.

Listwa tnąca jest oddalona od podajnika ślimakowego hedera o całe 1,14 m, co gwarantuje optymalną widoczność i wydajność. Wytrzymałe pasy PowerFlow ze stałą prędkością odprowadzają materiały od listwy tnącej na główny przenośnik pochyły.

engine

Omłot i separacja

Bęben młócący jest wzmocniony obciążnikami, które zwiększają siłę bezwładności podczas omłotu zbóż. Zmniejsza to obciążenie napędów, zapotrzebowanie na moc oraz zużycie paliwa.

Klepisko ma różne odstępy prętów, a jego tylna część posiada o połowę mniej prętów , co przednia. Zapewnia to optymalną równowagę pomiędzy wysoką wydajnością młócenia i dobrym przepływem ziarna przez klepisko. Przód i tył klepiska można ustawić niezależnie od siebie z poziomu kabiny w celu optymalizacji jakości omłotu.

engine

Separator obrotowy MCS

Separator obrotowy zapewnia bardzo duży obszar separacji umożliwiający oddzielenie maksymalnej ilości ziarna zanim słoma dotrze do wytrząsaczy.

Separator obrotowy MCS (ang. Multicrop Separator) cechuje jedna niepowtarzalna funkcja, która odróżnia go od innych urządzeń tego typu — możliwość do przestawienia klepiska nad obrotowy separator, kiedy nie jest potrzebne. Klepisko separatora MCS jest przestawiane przy użyciu napędu elektrycznego i nie wymaga korzystania z narzędzi. Umożliwia to zoptymalizowanie wydajności maszyny w suchych warunkach, redukując obciążenie wytrząsaczy i znacząco poprawiając jakość słomy.

engine

Zbiornik na ziarno

Zbiorniki na ziarno mają pojemność 8600 litrów, a prędkość rozładunku 105 l/s gwarantuje szybki rozładunek. Ślimakowa rura wyładowcza może rozładować na najwyższe przyczepy na polu lub na drodze. Można zamontować opcjonalny monitor plonu i czujnik wilgoci — Ceres 8000i ze zintegrowanym czytnikiem kart pamięci SD.

engine

Kabina

Centralne urządzenie sterujące kombajnu leży pewnie w dłoni. Wielofunkcyjny joystick PowerGrip jest umieszczony w przedniej części podłokietnika, obok przycisków i przełączników służących do podstawowej obsługi. Podłokietnik można unieść i przesunąć do przodu, aby dopasować go do preferencji kierowcy korzystającego z dwóch joysticków umieszczonych po prawej stronie konsoli.

engine

Silnik

Możemy obiecać, że silnik AGCO Power zaprojektowano z myślą o spełnieniu najnowszych regulacji dotyczących emisji i wyposażono w technologię SCR, co oznacza, że jest to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji dostępnych na rynku. Ma mniejszy wpływ na środowisko, a koszty operacyjne będą jednymi z najniższych w branży. Są to bardzo ważne parametry.

Ponadto bardzo ważne jest, jak działa maszyna — jesteśmy w stanie powiedzieć, że spalane paliwo powinno generować płaską krzywą momentu obrotowego potrzebnego przez kombajn do stałej pracy pod obciążeniem, niezależnie od warunków. To w połączeniu z używanymi przez nas napędami o niskim poziomie tarcia daje niewiarygodnie niskie zużycie paliwa na tonę materiału oraz fantastyczne oszczędności (dostępne wersje, które mogą być zasilane paliwem niskiej jakości).

engine

Cechy

MOC


243-306km

Terminal


Techtouch2

Powerflow


Do 6,8 m

Freeflow


Do 7,6 m

Modele

Modele Moc KM/Kw Poj. zbiornika ziarna (litry) Liczba wytrząsaczy słomy
MF 7345 S 243/179 8600 5
MF 7344 243/179 8600 5
MF 7340 243/179 8600 5
MF 7344 306/225 z power boost 30 KM 8600 6
MF 7340 306/225 z power boost 30 KM 8600 6
MF 7344 306/225 z power boost 30 KM 8600 6
Sprawdzone rozwiązania dla branży rolniczej. Nie czekaj i zaufaj profesjonalistom już dziś!